4 záv. Meisl Petra
4 záv. Bělka Jakub

Běh kolem Ameriky - Písek

20.10.2019

V sobotu 19. října se konal již 94. ročník lesního běhu "Kolem Ameriky", který je nejstarším běžeckým závodem v České republice a vůbec nejstarším terénním během na našem území. První ročník se konal již v roce 1925. Ačkoliv v kraji probíhaly i další velké akce, tak si cestu na start v kategoriích dospělých našlo 64 závodníků, včetně elitních běžců z domácího oddílu Atletika Písek. Závod provázelo krásné slunečné počasí a závodníci si mohli užít krásnou scenérii podzimního Písku. Již tradičně se startovalo na různě dlouhých tratí, které se lišily dle kategorií - výsledky budou pro účely poháru tradičně přepočítány podle spravedlivého koeficientu! Ženy závodily na trati 3300 metrů - v kategorii 20 - 34 let zvítězila Veronika Šindelářová před Carmen Beshirovou a Michaelou Kašovou, v kategorii 35 - 44 let se vítězkou stala Jana Tučková před Helenou Kristkovou a Jaroslavou Hlínovou, v kategorii 45 - 54 let se na nejvyšší stupínek postavila Alena Smažíková, kterou doprovodily Petra Trnková a Jana Gribbinová a v kategorii 55 let a starší zvítězila Ludmila Dokulilová před Boženou Hronovou a Danou Orlovou. U mužů byly distance rozmanitější - nejdříve běželi muži - mílaři, kde zvítězil Marcel Prais, druhý byl Martin Fürbach a třetí Marek Stejskal. V hlavním závodě na 8130 metrů zvítězil domácí závodník Roman Budil před Jiřím Csirikem a Antonínem Brabcem. Muži v kategorii 40 - 49 let běželi trať dlouhou 4930 metrů a z vítězství se radoval Petr Šafránek, druhé místo obsadil Michal Černý a třetí skončil Petr Fouček. Stejnou distanci běželi muži 50 - 59 let, v nichž zvítězil Erwin Beshir, druhé místo vybojoval Roman Hommer před Jiřím Jansou. I muži 60 - 69 let běželi trať dlouho 4930 metrů a první místo si odnesl Petr Bednárik, druhý byl Vladimír Zrno a třetí Zdeněk Doležálek. Svou kategorii měli vypsanou i muži 70 - 79 let - vítězem se stal Václav Šejb, na stříbrný stupínek se postavil Karel Boháč. A v kategorii 80 let a starší se běželo na trati dlouhé 1730 metrů a v závodě zvítězil Jaroslav Putschögl před Heinzem Burkhartem. Nyní si počkáme, jak s výsledky zahýbe přepočet pomocí koeficientu a zda nás čekají změny v průběžném pořadí poháru... Zatím se můžeme těšit na další závod, kterým je půlmaraton v Kardašově Řečici (9. listopadu).