8 záv. Meisl Jan
8 záv. Gregor Jan

Běh okolo Světa

8.9.2019

V sobotu se běželo kolem Světa, takže se seriál závodů JBP přesunul do Třeboně k desátému největšímu rybníku v České republice. Po loňském horkém a slunečném ročníku běžce tentokrát přivítalo deštivé a poměrně chladné počasí. To však nikoho neodradilo a na start závodu se postavilo celkem 271 závodníků, čímž se stal tento závod prozatím nejobsazenějším v tomto ročníku JBP. Na trať okolo rybníka Svět vyrazilo 155 mužů a úctyhodných 116 žen! Celkovým vítězem se stal Jan Bláha, závod žen ovládla domácí závodnice Petra Augstenová. Na druhém místě se v kategorii mužů umístil Lukáš Rokos, stejné místo v kategorii žen obsadila Tereza Chlupová. Třetí místa získali Zdeněk Konárek a Olga Lebedová. Celkem bylo vyhlášeno 9 kategorií žen a 10 kategorií mužů. Za zmínku stojí kategorie M70+, kde zvítězil Václav Svoboda (ročník 1949) ve výborném čase pod jednu hodinu, na druhém místě se umístil Karel Boháč a třetí byl Lubomír Šoustar. Organizátoři v tradičních oranžových tričkách odvedli skvělou práci, takže závod proběhl bez jakýchkoliv komplikací a všichni si ho užili - děkujeme!

Další závod se uskuteční příští sobotu v Boleticích a je to bonusová akce JBP.